Magyar Epidemiológiai Társaság
Főoldal Magyar Epidemiológia Közlemények, írások Letöltések Rendezvényeink Ajánlott oldalak Hírek 2024.04.19.
Pontos idő
Navigáció
Főoldal
Magyar Epidemiológia
Közlemények, írások
Letöltések
Rendezvényeink
Ajánlott oldalak
Kapcsolatfelvétel
Jognyilatkozat
A Magyar Epidemiológiai Társaság IV. Kongresszusának programja
Társaságunk 2008. évi IV. Kongresszusának programja erről a linkről letölthető.
A Magyar Epidemiológiai Társaság IV. Kongresszusa
Társaságunk IV. Kongresszusát 2008. november 28-29.-én Pécsett rendezi meg.
Részletes információ a Rendezvényeink menüpont Aktuális rendezvények almenüjében található.
Főszerkesztői cikk
Prof. dr. Ember István főszerkesztő cikke, mely a Magyar Epidemiológia következő számában jelenik meg, "Amikor muszáj megszólalni" címmel, erről a linkről letölthető.
Egészségbiztosítás, ami nem az – és következményei
Közlemények, írások / Publicisztika rovatunkban új írás jelent meg, "Egészségbiztosítás, ami nem az – és következményei" címmel. (Link a letöltéshez)
Panta rhei
Ide kattintva letölthető prof. dr. Ember István cikke, amely a Magyar Epidemiológia legutóbbi számában jelent meg.
Prof. dr. Ember István - tiltakozás
Ide kattintva letölthető prof. dr. Ember István levele, amelyet a közegészségügyet érintő változásokkal kapcsolatosan írt dr. Molnár Lajos egészségügyi miniszternek.
Névváltozás
A Társaság november 3-án tartott közgyűlése egyhangúan megszavazta, hogy a Társaaság neve "Magyar Epidemiológiai Társaság"-ra változzon. Ez tükrözi a már fennálló helyzetet, miszerint az utóbbi időben azon igyekeztünk, hogy tágítsuk érdeklődési körünket, működési területünket és minél szélesebb körű fórumot biztosíthassunk a hazai epidemiológusok számára.
Johan Béla - tiltakozás
Mi, a népegészségügyi szakma alábbi képviselői megdöbbenéssel fogadtuk, hogy a távozó egészségügyi miniszter utolsó ténykedéseként a Johan Béla Országos Epidemiológiai Központ nevének megváltoztatására és Johan szobrának eltávolítására adott utasítást. Alulírottak tiltakozunk az ellen, hogy a Johan Bélát erkölcsileg kikezdő kampány után a magyar népegészségügy alighanem legnagyobb alakjának szakmai megítélését is társadalmi szervezetek akarják eldönteni. Johan Béla tettei a magyar nép egészsége érdekében olyan megkérdőjelezhetetlen tények, amelyek politikai állásfoglalástól függetlenül mindenki elismerését kellene hogy kiváltsák. Az pedig az utókortól elvárható szakmai-erkölcsi minimum, hogy szobra egy róla elnevezett országos intézet előtt állhasson.

Amennyiben egyetért a fentiekkel, kérjük, támogassa tiltakozásunkat, melyet ide kattintva egy üzenet küldésével tehet meg. A csatlakozók névsorát rendszeresen frissítjük.

Aláírók, csatlakozók:

Dr. Varga Csaba, PTE ÁOK Orvosi Népegészségtani Intézet, egyetemi docens
Dr. Jávor András, SOTE, Egészségügyi Informatikai Intézet, igazgató
Dr. Czeizel Endre, "Genetikai Ártalmak Társadalmi Megelőzés" Alapítvány, tudományos igazgató
Dr. Gundy Sarolta, Országos Onkológiai Intézet, Diagnosztikus Onkocytogenetikai Osztály, osztályvezető
Dr. Kertai Pál, DE Megelőző Orvostani Intézet, professor emeritus
Dr. Fóris Gabriella, DE I. Belklinika, tudományos tanácsadó
Dr. Kádár Zoltán, Diósgyőri Kórház, főorvos
Dr. Kádár Zoltánné, Gyermekegészségügyi Központ, Miskolc, főorvos

Új rovat: Publicisztika
HírekÚtjára indult "Publicisztika" rovatunk, melyet a "Közlemények, írások" menüpont alól érhetnek el.
MMPET III. Kongresszusa
HírekA Magyar Molekuláris és Prediktív Epidemiológiai Társaság idén tartotta III. Kongresszusát.
Elkészült a MMPET és a Magyar Epidemiológia honlapja!
HírekMostantól kezdve megtalálható az Interneten a Magyar Molekuláris és Prediktív Epidemiológiai Társaság valamint a Magyar Epidemiológia folyóirat közös honlapja.

Oldal: 2 / 2 < 1 2
Magyar Epidemiológia