Magyar Epidemiológiai Társaság
Főoldal Magyar Epidemiológia Közlemények, írások Letöltések Rendezvényeink Ajánlott oldalak Hírek 2018.05.26.
Pontos idő
Navigáció
Főoldal
Magyar Epidemiológia
Közlemények, írások
Letöltések
Rendezvényeink
Ajánlott oldalak
Kapcsolatfelvétel
Jognyilatkozat
 Üdvözlet

A Magyar Molekuláris Epidemiológiai Társaság 2003-ban alakult, és fő célja, hogy a molekuláris epidemiológiai módszerek alkalmazását elősegítse, fórumot biztosítson mindazok számára, akik alkalmazzák azokat, vagy érdeklődnek irántuk.

Mi a molekuláris epidemiológia? Röviden: a molekuláris biológiai módszerek alkalmazása az epidemiológiában. E módszerek nélkül az epidemiológia lehetőségei korlátozottak, sok esetben nincs lehetőség az expozíció-betegség kapcsolat pontos leírására. A molekuláris biológiai módszerek viszont felnyitják ezt a 'fekete dobozt', és az általuk vizsgálható biomarkerek segítségével már nyomon követhetjük a betegség kialakulásának folyamatát.

A Magyar Molekuláris és Prediktív Epidemiológiai Társaság Vezetősége
Gyászhír
Mély megrendüléssel tudatjuk, hogy 2013. június 1-én, életének 61. évében elhunyt Dr. Ember István egyetemi tanár, a Magyar Tudományos Akadémia doktora, a Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar Orvosi Népegészségtani Intézetének igazgatója, a Magyar Epidemiológiai Társaság elnöke, a Magyar Epidemiológia folyóirat alapító f?szerkeszt?je.

Ember Professzor Úr személyében páratlan humán m?veltség? kollégát, oktatót, kutatót veszítettünk el, aki a Nemzetért érzett felel?sséggel dolgozott a hazai közegészségügyért.

Emlékét kegyelettel és tisztelettel meg?rizzük.

A Magyar Epidemiológia Szerkeszt?bizottsága
A Magyar Epidemiológiai Társaság VII. kongresszusának programja
A Magyar Epidemiológiai Társaság VII. és a Közép-európai Kemoprevenciós Társaság
I. közös nemzetközi kongresszusának programja innen letölthet?.
A Magyar Epidemiológiai Társaság VII. kongresszusa
A Magyar Epidemiológiai Társaság 2013. április 5-6.-án Pécsett rendezi meg VII. és a Közép-európai Kemoprevenciós Társaság I. közös kongresszusát.

Részletes információ a Rendezvényeink menüpont Aktuális rendezvények almenüjében található.
F?szerkeszt?i levél
Prof. dr. Ember István f?szerkeszt?i levele, mely a Magyar Epidemiológia következ? számában jelenik meg, err?l a linkr?l letölthet?.
Urgens népegészségügyi feladatok
Prof. dr. Ember István f?szerkeszt? irása, "Az egészségügyben való urgens feladatok kormányváltás esetére" címmel, err?l a linkr?l letölthet?.
Kongresszusi el?zetes
A "European Conference of Preventive Medicine and Public Health" nemzetközi konferencia el?zetetese err?l a linkr?l letölthet?.
Néhány gondolat az orvosképzéssel kapcsolatban
Prof. dr. Ember István f?szerkeszt? irása, "Néhány gondolat az orvosképzéssel kapcsolatban, különös tekintettel a szakorvos képzésre." címmel, err?l a linkr?l letölthet?.
Népegészségügyi alapvetések
Prof. dr. Ember István f?szerkeszt? irása, "Népegészségügyi alapvetések" címmel, err?l a linkr?l letölthet?.
F?szerkeszt?i cikk
Prof. dr. Ember István f?szerkeszt? cikke, "Identitás válság? Fogalmi zavar? Szakmai
válság? Krízis? Igen!" címmel, err?l a linkr?l letölthet?.
Félix Péter újságiró kézirata
A Magyar Epidemiológia szerkeszt?sége honlapján közli Félix Péter újságiró kéziratát "A múlttal való szembenézés hiánya - A Johan Béla ügy margójára" címmel, err?l a linkr?l letölthet?.

A kézirat reagálás Varga Csaba tanulmányára, amely a Magyar Epidemiológia 2008. évi V. évfolyamának 2. számában jelent meg, A "hálás" utókor: A Johan Béla-ügy margójára" címmel.

Prof. dr. Ember István alapító f?szerkeszt? Félix Péternek irt levele, err?l a linkr?l letölthet?.
F?szerkeszt?i cikk
Prof. dr. Ember István f?szerkeszt? cikke, "A szakmáról, a szakképzés, a szakorvosképzés, a továbbképzés és az oktatás helyzetér?l" címmel, err?l a linkr?l letölthet?.
Oldal: 1 / 2 1 2 >
Magyar Epidemiológia